Darłowo stolicą wędkarstwa morskiego

Jezioro Kopań - przyjemność wędkowania

 

Łowisko pod Darłowem jest idealnym miejscem do połowu ryb z plaży. A ryb można tu spotkać wiele, są to gatunki zarówno morskie, jak i słodkowodne: okoń, węgorz, jaź, leszcz, płoć, pstrąg, sandacz, sieja, certa, łosoś, miętus, troć, dorsz. Środkowe wybrzeże Bałtyku jest częstym miejscem organizowania różnych zawodów wędkarskich (jak ogólnopolskie zawody wędkarskie „Darłowska Plaża”).  Łowiska śródlądowe to Jezioro Kopań dostępne w Wiciu, Jezioro Bukowo, Kanał Młynówka, Rzeka Wieprza oraz starorzecze Leniwka.

Ale Darłowo i okolica znane są jako idealne miejsce do wędkowania w morzu. Z darłowskiego portu codziennie wypływa kilkanaście kutrów i łodzi na połowy ryb morskich, zwłaszcza dorsza. Najłatwiej będzie znaleźć odpowiedni kuter czy łódź udając się osobiście do portu lub skorzystać z informacji w Internecie.

Pobliskie łowiska bogate są w ryby i ciężko jest wrócić z połowów bez trofeów. Cena ośmiogodzinnego rejsu na kutrach wędkarskich wynosi 100- 150zł. W cenie jest posiłek na pokładzie i ciepłe napoje. Można też liczyć na oczyszczenie złapanych ryb przez obsługę kutra. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wędkarskiego.

Darłowo jest portem przyjaznym dla wędkarzy nie tylko latem. Rejsy organizowane są z niesłabnącym powodzeniem przez cały rok, a każda pora roku ma swój odmienny urok.


Wędkarstwo morskie to metoda, która cieszy się powodzeniem przez okrągły rok. Opowieści o rekordowych dorszach czy belonach zaciągają nad rodzimy Bałtyk rzesze wędkarzy z różnych rejonów Polski. Podstawową metodą połowu jeśli chodzi o wędkarstwo morskie jest oczywiście spinning, ale nie ten klasyczny, który znamy z metody spinningowej. Wędkarstwo morskie wymaga użycia specyficznych, przede wszystkim trwałych przynęt, które wytrzymają zmienne i często trudne warunki pogodowe. Przynęty morskie to zwłaszcza duże woblery oraz blachy wahadłowe - wędkarstwo morskie w Polsce to Łeba, Władysławowo, Ustka Darłowo.

Jak holować zahaczonego dorsza? Trzeba zachować spokój. Branie dorsza przypomina zawsze zaczep – w pierwszym momencie ryba stara się ze wszystkich sił zatrzymać w miejscu. Dopiero po kilku chwilach wykonując spokojne „pompowanie” czujemy, że „zaczep” zaczyna się ruszać i przesuwać ku powierzchni morza. Doprowadzamy rybę do burty kutra (nie wolno dopuścić by dorsz dostał się pod kuter), a następnie w bezpieczny sposób (podbierak) lądujemy rybę na pokładzie. Dorsze wyciągane z dużych głębokości, na skutek zbyt szybkiej zmiany ciśnienia, na powierzchni wody są praktycznie już zupełnie nieruchome.

Powodzenia!!! smiley

AKTUALNE OPŁATY I INFORMACJE DLA WEDKARZY


facebook
Google+
ZAREZERWUJ!
REZERWACJE TELEFONICZNE
799 11 99 22